Normalleşme Başlıyor mu? Kafe Ve Restoranlar Açılacak Mı?

Normalleşme Başlıyor mu? Kafe Ve Restoranlar Açılacak Mı?

Restoranlar, lokantalar, kafeler açılacak mı? Kademeli normalleşme mi yapılacak? Eğitim nasıl devam edecek? Tarih belli oldu mu? Haberimizin devamında…

Tam kapanma sürecinin, 17 Mayıs günü bitimiyle birlikte bir çok konu da merak ediliyor. Bunların başında kafeler, lokantalar ve   restoranların ne zaman açılacağı, eğitimin ne şekilde devam edeceği sorusu da yer almakta. Tam kapanma sürecinde, bilindiği gibi, yeme içme yerleri sadece online sipariş ile hizmet vermekte. Tam kapanma sürecinin sonuna yaklaşırken restoranların, kafelerin ve lokantaların açılacağı tarih öğrenilmekisteniyor. Yeni başlayacak olan normalleşme takviminde yeme içme mekanları için çeşitli formüller bulunmakta. Haberimizde kafelerin ve restoranların, lokantaların açılış konusu ile ilgili gelişmeler yer almakta.

kafe.jpg

Lokanta ve restoranların, kafelerin ne zaman açılacağı sorusu, gündemdeki yerini korumakta. Yaşadığımız tam kapanma sürecinde vaka sayısını kontrol altına alabilmek için yeme içme mekanları sadece online sipariş ile müşterilerine ulaşmakta. 29 Nisan akşamı başlamış olan tam kapanmanın 17 Mayıs'ta sona erecek olması ile birlikte restoranların, lokantaların ve kafelerin açılacağı tarih de merak edilmeye başlandı. Bundan dolayı kafe ve lokantalar ile restoranların 17 Mayıs günü açılıp açılmayacağı sorusu, sıklıkla araştırılıyor.

Mekanlar Açılacak Mı?

10 binin altına inen vaka sayıları ile birlikte kısıtlamaların adım adım esnetilmesi ve/veya kaldırılması umuluyor. Kısıtlamaların bazıları kaldırılacak ve bir haftalık sonuçlarına bakılıp ardından yeni adımlar atılacaktır.

Restoran, Lokanta Ve Kafeler Açılacak Mı?

Alınan son dakika haberine göre yeni normalleşme kapsamında öncelikle kuaför, terzi, berber gibi küçük işletmeler ile ardından okullarını 8 ve 12'nci sınıflarının açılabileceği, daha sonrasında da restoranların ve kafelerin dışarıda servis vermek sureti ile açılışlarına izin verilebileceği bildiriliyor.
Önümüzdeki normalleşme sürecinde kademeli açılma kapsamı içerisinde ilk günlerde taziye, düğün, asker uğurlama, nişan gibi kalabalıkların bir araya toplandığı organizasyonlara vaka sayılarının daha fazla düşmesinden sonra izin verileceği beklenmekte.

Kabine Toplantısı Ne Zaman Yapılacak?

Kabine Toplantısı 17 Mayıs günü yapılacak. Bununla ile birlikte yeme içme yerlerinin durumu da netlik kazanmış olacak.

Son Başvuru Tarihi: 17 Mayıs 2021