Ön Eleme Sınavı İle İletişim Başkanlığı 30 Kariyer Kamu Personeli Alıyor.

Ön Eleme Sınavı İle İletişim Başkanlığı 30 Kariyer Kamu Personeli Alıyor.

Devlet Personel Başkanlığı ilanı ile İletişim Başkanlığına 30 kişi iletişim uzman yardımcısı alımı yapılacağı duyuruldu. İletişim Başkanlığı personel alım şartları neler?

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan resmi ilan ile sınav ile iletişim uzman yardımcısı kariyer kamu personeli alımı yapılacak. Yapılacak olan sınavın her aşaması Ankara da yapılacak.

Yapılacak Olan Sınava Başvuru Şartları Neler?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

01 Ocak 2020 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden 10 kişi, İletişim fakültelerinden 10 kişi, Mühendislik fakültelerinden bilgisayar, yazılım, elektronik, elektrik ve elektronik, elektronik ve haberleşme bölümlerinden 5 kişi veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar,

İlgi fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden 5 kişi veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Müracaat şartlarını taşıyan tüm adaylar ön eleme yazılı yarışma sınavına davet edilecektir.

İlgili bölümlerden herhangi birine yeterli başvurunun olmaması halinde, diğer bölümlerden de alım yapılabilecek.

Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, Başkanlık resmi internet sitesinden ilan edilecektir.

Sınava Başvurular Ne Zaman ve Nereye Yapılacak?

Sınav başvuruları 13 Ocak 2020 ile 31 Ocak 2020 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri web sitesi internet adresi üzerinden yapılacaktır.

Sınav başvuru ücreti, başvuru işleminin son adımında kredi/banka kartı ile ödenecektir. Sınav başvuru ücreti 90 TL dir.

Sınav başvuru adımlarını tamamlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Sınava başvuru işlemini yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak ve bu adaylar için Sınav Giriş Belgesi düzenlenmeyecek. Başvuru esnasında son 6 ay içerisinde çekilmiş bir vesikalık fotoğrafın sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

İletişim Başkanlığı kariyer kamu personeli alım ilanını incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2020