Osman Gazi Üniversitesi Personel Alımı

Osman Gazi Üniversitesi Personel Alımı

Yayınlanan İlana göre 190 Sağlık personeli alımı yapacağını açıklayan Osmangazi üniversitesi Alımları başlattı. Detaylar haberimizde...

Aile ve Sosyal Çalışma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda Eskişehir Osmangazi Üniversitesinin 190 sağlık personeli alınacağı bilgisi verildi. Eskişehir Osmangazi üniversitesi Hemşire, sağlık personeli gibi branşlardan personel alımı gerçekleştirecek.

Yapılan Açıklama “Üniversitemiz Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğinde istihdam edilmek üzere, 5620 Sayılı Kanun ve 06.06.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişiklikleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre 2018 KPSS (B) gurubu puan sırasına konulmak kaydıyla Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine sözleşmeli personel alınacaktır"
Şeklinde oldu.

Aranan şartlar;

•    Türk vatandaşı olmak
•    Kamu haklarından mahrum olmamak
•    Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerliğini bitirmiş olmak
•    18 yaşını tamamlamamış olmak
•    Çalışmaya engel bir durumu olmamak
•    Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Şeklinde olduğu açıklandı.

Başvurular şahsen üniversiteye rektörlüğüne yapılacaktır. Covid-19 (koronavirüs)tedbirleri kapsamında başvuruya gelen adayların maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak müracaat etmeleri gerekmektedir. Kurallara uymayanların müracaatları alınmayacaktır. Son Başvuru tarihi 10 Ağustos 2020 olarak belirlendi.

Son Başvuru Tarihi: 10 Ağustos 2020