ÖSYM 2019/1 25 Bin TL Maaşlı Personel Alımı

ÖSYM 2019/1 25 Bin TL Maaşlı Personel Alımı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanında sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın yayınladığı ilanda, sözleşmeli personel kadrosunda görevlendirmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvuru yapmak isteyen adayların 11 Mart – 26 Mart 2019 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığı adresine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapmaları gerekmektedir.

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak, fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilek, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, analitik düşünme yeteneğine sahip olmak olarak belirtilmiştir.

İstihdam edilecek 5 personel; veri tabanı uzmanı, ağ ve sistem uzmanı ve yazılım uzmanı kadrolarında görevlendirilecektir. Alımlarında 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puanının %70’i ve yabancı dil puanının %30’u esas alınarak bir sıralama yapılacaktır.

ÖSYM Başkanlığı 5 sözleşmeli personel alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 26 Mart 2019