Sağlık Bakanlığı Bazı Hizmetlerde Personel Alımlarını Kura ile Yapabilecek

Sağlık Bakanlığı Bazı Hizmetlerde Personel Alımlarını Kura ile Yapabilecek

Resmi Gazetenin bugünkü sayısıyla kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alınmasında uygulanacak esasları düzenleyen yönetmelik değişti. Ayrıntılar haberimizde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında uygulanacak Usul ve Esaslar Yönetmeliğine geçici bir madde eklendi.

Yönetmeliğe eklenen geçici madde ile “2020 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığında istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilir. Bu durumda öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenir. Sağlık Bakanlığında yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartları haiz yedek adaylar işe alınır.” Hükmü geçici madde ile eklendi.

Sağlık Bakanlığı personel alımında yönetmeliğe eklenen değişiklik yönetmeliğini incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 20 Mart 2020