Sağlık Bakanlığına 10 Bin Sürekli İşçi, 40 Bin Sağlık Personeli Alınıyor: Kadro Dağılımı Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığına 10 Bin Sürekli İşçi, 40 Bin Sağlık Personeli Alınıyor: Kadro Dağılımı Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı personel alımı açıklaması; Sağlık Bakanı Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 40 bin sağlıkçı atamasının detaylarını paylaştı. 10 bin de sürekli işçi alımı yapılacağını bildirdi.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2022 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.


10 BİN SÜREKLİ İŞÇİ ALIINACAK

Sağlık Bakanı Koca, 40 bin sağlıkçı atamasının detaylarını açıkladı. Bu konu hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:
 “KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirmeyle mülakat yapılmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personeli alım süreci başlıyor.
Ayrıca yine mülakat yapılmadan kurayla 10 bin sürekli işçi alımı da yapılıyor olacak.”
Bakan Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik yasal düzenleme için taleplerini de açıkladı ve “Sabit ek ücretin artırılarak aktarılması, mesai sonrası çalışmanın yeniden getirilmesi (isteğe bağlı olarak), emeklilikte de önemli oranda yeniden düzenleme yapılması. En az hakim arkadaşlarımız kadar düzeltilmesini bekliyorum” dedi.


KADRO DAĞILIMI

Söz konusu personel alımının hangi alanlarda yapılacağı şöyle paylaşıldı:
Hemşire
Ebe
Sağlık teknisyeni
Sağlık teknikeri
Psikolog
Sosyal çalışmacı
Biyolog
Odyolog
Çocuk gelişimcisi
Diyetisyen
Fizyoterapist
İş ve uğraşı terapisti
Dil ve konuşma terapisti

Son Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2021

Popüler İlanlar