Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı yapacağınız açıkladı. En az lise mezunu adaylar başvurularını internet üzerinden yapabilecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı ilanı yayınlandı. İnternet üzerinde alım yapacağı kadroları ve başvuru şartlarını açıklayan komutanlık adaylarda en 60 KPSS puan şartı arıyor. Komutanlık bünyesinde toplam 30 memur alımı yapılacak. Belirtilen alıma ilişkin kadrolar ve kontenjanlar detayları ile birlikte internet üzerinden açıklandı. Sahil güvenlik memur alımına ilişkin tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz. 


Başvurular Ne Zaman Sona Eriyor? 

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel başvuruları 20 Aralık - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacak. Başvurular kurumun resmi adresinden ya da e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilecek. Posta yolu ile yapılacak başvurular kurum tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır. 


Başvuru Şartları Neler? 

Devlet memurluğu için belirtilen genel şartlara sahip olmak.  
Kurumda açılan bölümler için öğrenim şartını taşımak 
Askerlikle ilişkisi bulunmamak.  
İlan edilen kadroda belirtilen niteliklere sahip olmak.  
Çalışmaya uygun olduğunu gösteren sağlık raporu almak. 
Kurum tarafından istenen KPSS puanını almak. 
18-36 yaş aralığında olmak. 
Herhangi bir kamu kurum kurumda subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak çalışmamak. Güvenlik Soruşturması olumlu olmak. 


Sahil Güvenlik Komutanlığı farklı branşlarda 14 devlet memuru alımı gerçekleştirilecek. Tüm adaylar başvuru şartlarını şimdiden merak ediyor. Sahil Güvenlik memur alımına ilişkin tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Müracaatları uygun görülen adaylar arasından KPSS sınav notuna göre değerlendirilecek. En yüksek puan alandan başlamak üzere alım gerçekleştirilecek. Kurum aday sayısının 10 katı aday mülakat sınavına dahil edecek. Başvuruya ilişkin detayların tamamına komutanlığın internet adresinden erişebilirsiniz. Başvuru sahiplerinin belgelerini eksiksiz olarak bildirmesi gerekir. Aksi durumda yaşanabilecek olumsuz gelişmelerden kurum sorumlu tutulmayacaktır. 

Haberin devamı ve tam ilan metni için BURAYA TIKLAYIN

Son Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2021

Popüler İlanlar