Şarkışla SYDV İŞKUR ile Geçici İşçi Alım İlanı

Şarkışla SYDV İŞKUR ile Geçici İşçi Alım İlanı

İŞKUR tarafından yapılan kurum dışı kamu iş ilanları ile kamuya yeni işçi alımları devam ediyor. Yayınlanan ilan ile SYDV işçi alımı ayrıntıları haberimizde.

İŞKUR iş ilanı ile Şarkışla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan ilan ile vakıf bünyesine 3 geçici işçi alınacak.

Yayınlanan kamu işçi alım ilanı ile alınacak 3 geçici işçi vakıf bünyesinde yaşlı bakım projesi kapsamında yaşlı ve engelli vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması ve ev temizliği gibi işler için asgari ücretle ve altı ay süre çalıştırılacaklar. Alınacak personeller 1 kişi erkek 2 kişi bayan toplam 3 kişi olacak.

Alınacak kamu işçi adaylarında aranan şartlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

Erkek işçi için askerliğini yapmış olması,

Adayların 18 ile 50 yaş arasında olması,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sağlığı ile özrü bulunmaması,

Kamu haklarından mahrum bulunmaması,

Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olması,

Erkek adaylar için B sınıfı ehliyeti olması,

Şarkışla sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olması,

İlçe genelinden başvuru olmaması durumunda çalışanlar en az lise mezunu ancak engelli ve yaşlı bakımı konusunda sertifika sahibi kişiler veya belirtilen hizmette tecrübeye sahip olan kişiler öncelikli olarak istihdam edilecekler.

Alınacak personellere aylık net asgari ücret ödemesi yapılacak,

Alınacak personeller için deneme süresi bir ay olup taraflar bu süre içinde iş sözleşmesini ihbarsız ve tazminatsız feshedebilecekler.

İŞKUR İş Başvuru İşlemleri

İŞKUR iş başvuru işlemleri için adayların 18 Mayıs 2020 tarihi ile 20 Mayıs 2020 tarihleri arasında Şarkışla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına;

1 adet vesikalık fotoğraf, diploma sertifika veya mezuniyet belgesi fotokopisi, ikametgah belgesi, çalışmasına engel olmayacağını gösteren aile hekiminden alınan sağlık raporu, askerlik durum belgesi, adli sicil kaydı, nüfus cüzdan fotokopisi ile başvuru işlemleri yapılacak.

sarkisla-ilan.jpg

Türkiye geneli SYDV personel alım ilanlarını akıllı telefon uygulamamız ile incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 20 Mayıs 2020