THY 75 Personel Alımı

THY 75 Personel Alımı

Türk Hava Yolları en az lise mezunu adaylar arasından 75 personel alımı daimi kadroda İŞKUR iş ilanları yayımlayarak alım yapıyor. Başvuru 17 Mayıs 2019 tarihi bitimine kadar devam edece

Türk Hava Yolları en az lise mezunu 75 kişi personel alımı yayımlayarak başvuruları kabul etmeye başladı. Adaylar başvurularını aşağıda verilen ilan numarası ile iş kurumu sitesine girerek internet ortamında veya iş kurumuna şahsen başvuru yapabilecektir. Alımlara başvurular alınmaya başlamış olup 27 Mayıs 2019 tarihi 23:59 kadar başvuru yapılabilir.

Başvuracak adayların İŞKUR üzerinden 00004988221 ilan numarası ile başvuru yapması gerekmektedir. Alınacak personel uçuş öncesi ve uçuş sonrası uçak ve diğer ekipmanların bakım, onarım ve hazırlık işlemlerinde görev alacaklardır.

Adayların Uçak Bakım Teknisyeni olarak başvurabilmesi için kadın, erkek en az lise ve dengi okul mezunu olması en fazla önlisans mezunu olması gerekmektedir.

Anadolu Teknik Liseleri ve Teknik Liselerin: Uçak Bakım Gövde Motor, Uçak Bakım Elektrik/Elektroniği bölümlerinden mezun olması isteniyor.

Meslek Yüksek Okullarının: Uçak Teknolojisi gibi uçak bakım onarım işinde çalışabilecek mekanik bölümlerin birinden mezun olması, SHGM onaylı Modül 6, Modül 7 ve Modül 11A sertifikalarına sahip olması gerekmektedir.

01.01.1992 sonrasında doğmuş olması, en az B1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak (YDS:45 ve üzeri), askerlikle ilişiği olmaması (terhis veya en az 1 yıl tecilli olması), sağlık durumu itibarı ile ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu olması.

İstanbul’da ikamet edebilecek olması. İletişim adresi olarak TYPKURSIYER@THY.COM adresi kullanılacaktır. Bütün özellikleri taşıyan adayların 27 Mayıs 2019 tarihine kadar başvurularını İŞKUR üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 27 Mayıs 2019