THY Kabin Memuru Alımı 1000 Kişilik Kadro Açıklandı

THY Kabin Memuru Alımı 1000 Kişilik Kadro Açıklandı

THY Kabin memuru alım İÇİN 100 kişilik kadro açıklamasında bulunda. THY başvuruları nasıl yapılır? kimler başvurabilir? Aranan şartlar neler?

Türk Hava Yolları açıklamasına göre 1000 yeni kabin memuru alımı yapılacak. THY Kabin memuru alım için Türk Hava Yolları kariyer sitesi  üzerinden yayımlanan alımın şartlarını öğrenmek, başvuruda bulunmak ve tüm detaylar haberimizde…


THY KABİN MEMURU ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR, NEREDEN, NASIL YAPILIR?

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, 1000 yeni kabin memuru istihdam edilecek.
Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, şirket olarak salgında önceliklerinin hiçbir çalışma arkadaşından kopmadan aileyi koruyarak bu dönemi atlatmak olduğunu belirtti.
Bolat, "Arkadaşlarımızın çabası ve fedakarlığının da katkısıyla ortaya koyduğumuz başarılı performansla bu hedefimizi gerçekleştirdik. Şimdiyse daha yükseğe uçmaya hazırlanıyoruz. Bizi hedeflerimize taşıyacak ve misafirlerimizi gökyüzünde Türk misafirperverliğiyle karşılayacak 1000 yeni kabin memuru istihdamı için süreç başlatıyoruz. Türk Hava Yolları ailesi büyümeye, bayrağımızı daha güçlü dalgalandırmaya devam edecek." ifadelerini kullandı. 


THY KABİN MEMURU ALIMI İÇİN SADECE KADIN ADAYLAR BAŞVURABİLECEK

THY'nin resmi insan kaynakları sitesi "kariyer.thy.com" üzerinden açılan ilana, 1 Ocak 1992-31 Aralık 2002'de doğmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kadın adaylar başvuru yapabilecek.
Türk Hava Yolları adayların güler yüzlü, iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın ve dinamik kişiler olmasını bekliyor. Aday değerlendirme süreci ve diğer koşullar hakkında detaylı bilgiye "https://careers.turkishairlines.com/kabin-ekibi" adresinden ulaşılabilirsiniz.
Kabin Memuru adaylarının öncelikle hizmet sektörü tecrübesine veya yukarıda bahsedildiği gibi havacılık sektörüne uygun kişilik özelliklerine sahip olmaları beklenmektedir. Uçuş gerçekleştirilen noktalar ve bağlantılı uçuşlarımız göz önünde bulundurulduğunda adayların iyi derecede İngilizce bilmeleri olmazsa olmazdır. İkinci yabancı dil bilmek de tercih sebebidir.
Operasyonel ihtiyaçlara istinaden belirlenen ilan kriterlerinde mezuniyet şartı genellikle en az yüksekokul olarak belirtilmekle birlikte zaman zaman lise mezunu adayların başvuruları da kabul edilmektedir. Yurtdışındaki lise ve üniversitelerden mezun olan adayların ise denklik işlemlerini tamamlamış ve belge sunabilir durumda olması gerekmektedir.
Kabin memuru olarak görev almak isteyen kadın adayların boylarının 160 ile 180 cm aralığında, erkek adayların boylarının 170 ile 190 cm aralığında olması gerekmektedir. Kilo değerlendirmesi ise boy-kilo endeksine göre yapılmaktadır.
Türk Hava Yolları Kabin Memuru Üniforması giyildiğinde vücudun görünen kısımlarında dövme, piercing, diş takısı veya yara/yanık benzeri kalıcı izlerin bulunmaması gerekmektedir. Silme işlemi yapılan bir dövmenin olması halinde, kabin memuru işe alım süreçleri bitmeden önce silme işleminin tamamlanmış ve dövmenin tümüyle temizlenmiş olması gerekmektedir. 
Adayların Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydının bulunmaması gerekmektedir.
Deneyim/Tecrübenizin ve becerilerinizin rol gerekliliklerine uygun olduğundan emin olmak için, başvuru yapmadan önce yukarıda belirtilen pozisyon bilgilerini/mesleki gereklilikleri dikkatlice okumak için zaman ayırmanız büyük önem taşımaktadır.

THY kabin memuru alımı detayları ve başvuru için BURAYA TIKLAYINIZ

Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2022

Popüler İlanlar