Ticaret Bakanlığı 22 Kamu Personeli Alımı İlanı

Ticaret Bakanlığı 22 Kamu Personeli Alımı İlanı

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan resmi ilan ile bakanlık bünyesine 22 kişi kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Kamu alım ayrıntıları haberimizde.

DPB tarafından yapılan son resmi ilan ile Ticaret Bakanlığı bünyesine 22 kamu personeli alımı yapılacak. Yayınlanan iş ilanı ile alınacak kamu personelleri bakanlığın Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere sözleşmeli bilişim personeli olarak alınacak.

Alınacak personellerden 2 kişi kurumsal yazılım mimarı, 2 kişi kurumsal proje yöneticisi, 5 kişi kıdemli uygulama yazılımı geliştirme uzmanı, 1 kişi kıdemli altyapı ve konfigrasyonu uzmanı, 2 kişi uygulama yazılımı geliştirme uzmanı, 1 kişi yazılım (front-end) uzmanı, 1 kişi mobil uygulama geliştiricisi, 1 kişi iş analist uzmanı, 1 kişi yazılım mühendisliği süreçleri uzmanı, 1 kişi kıdemli ağ uzmanı, 1 kişi kıdemli bilgi güvenliği uzmanı, 1 kişi sistem uzmanı, 1 kişi sistem uzmanı, 1 kişi veri ambarı raporlama uzmanı, 1 kişi raporlama uzmanı olarak alınacak.

Alınacak 22 kamu sözleşmeli kamu personellerinde aranacak genel şartlar şu şekilde,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Yukarıda belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınacak),

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, takım çalışmasına yatkın olma ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) önem vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak şartları bulunmakta.

Ticaret Bakanlığı 22 kamu alımında başvurular nasıl yapılacak?

Ticaret Bakanlığı resmi internet sitesinde bulunan başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, belgelerle beraber, başvurularını 10 Şubat 2020 ile 21 Şubat 2020 tarihleri arasında en geç mesai bitimine kadar, Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta yolu ile yapılması gerekmekte.

Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra gelen başvurular ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.

Başvuru adresi T.C. Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Söğütözü Yerleşkesi (Merkez Bina) 20.Kat Söğütözü Mah. 2176. Sk. No:63 06530 Çankaya / Ankara olarak ilan edildi.

22 kamu personeli alımını incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 21 Şubat 2020