TİKA 9 Kariyer Kamu Personeli Alıyor

TİKA 9 Kariyer Kamu Personeli Alıyor

26 Aralık 2019 DPB ilanıyla TİKA başkanlığı sözlü sınavla 9 kariyer kamu personel ünvanı olan uzman yardımcısı alacak. Yapılacak alımın şartları haberimizde.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yapılan ilan ile sözlü giriş sınavı ile TİKA uzman yardımcıları alınacak. 31 Ocak 2019 tarihine kadar yapılacak müracaatlar sonrasında yapılacak inceleme ve değerlendirme sonrasında adaylar mülakata çağırılacak.

TİKA Uzman yardımcısı alımında alınacak bölümler ve kontenjan sayıları şöyledir.

Uluslararası İlişkiler mezunu 2 kişi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezun 2 kişi, İktisat ve İşletme mezunu 1 kişi, Uluslararası Ticaret mezunu 2 kişi, Sosyoloji mezun 1 kişi, Tarih mezunu 1 kişi alınacak.

Giriş Sınavına Başvuru Şartları.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçinde ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

01 Ocak 2020 tarihi itibari ile 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,

Son başvuru tarihi itibari ile ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından(KPSS) Birinci grupta yer alanlar için KPSS P34 puan türünden en az 75 puan almış olmak,

İkinci grupta yer alanlar için KPSS P29 puan türünden en az 75 puan almış olmak,

Üçüncü grupta yer alanlar için KPSS P18 puan türünden en az 75 puan almış olmak,

Dördüncü grupta yer alanlar için KPSS P1, P2, P3 ve P28 puan türlerinden birinden en az 75 puan almış olmak,

Beşinci ve Altıncı grupta yer alanlar için KPSS P3 puan türünden en az 75 puan almış olmak,

2018-2019 yılına ait Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarından(YDS) ve giriş sınavının son başvuru tarihi itibari ile sonucu açıklanmış 2020 yılı Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce, Fransızca, Arapça, İspanyolca veya Rusça dillerinden birinden en az (B) düzeyinde puan almış olmak veya Yükseköğretim Kurulunca buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak şartları bulunmaktadır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular 20 Ocak 2020 tarihinde başlayıp 31 Ocak 2020 tarihinde son bulacak olup sinav.tika.gov.tr adresinden istenilen belgeler eksiksiz doldurulduktan sonra TİKA Başkanlığı (Personel ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı) Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:140 Çankaya/ANKARA adresine şahsen, elden veya posta yolu ile yapılacaktır.

TİKA 9 kişi Uzman Yardımcısı Kamu Personeli Alım İlanını İncelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2020