TKGM Tekniker Alımı Yapacak 2022 İlanı

TKGM Tekniker Alımı Yapacak 2022 İlanı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü internet üzerinden 2022 yılı personel alımı yapacağını açıkladı. KPSS sınavından en düşük 70 puan ile teknikerler başvurularını internet üzerinden yapabilecek.

2022 Yılı TKGM tekniker alımı ne zaman yapılacak? 30 Aralık tarihinden itibaren başvuruları değerlendirmeye alacak kurum, başvuru şartları ve diğer detaylara ilişkin tüm detayları internet adresinden bildirdi. Peki adaylar başvuru işlemlerini nasıl yapacak? Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 302 adet tekniker alımı yapacağını bildirdi. En az KPSS 70 puan ve üzeri alan adaylar başvuru gerçekleştirebilecek.  


Başvurular Nereden Yapılacak 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel başvuru kurumun resmi internet adresi ve e devlet üzerinden yapılabilecek. Posta yolu ile başvuru gerçekleştiren adayların istekleri kabul edilmeyecektir. TKGM tekniker alımı başvuruları 30 Aralık - 7 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 


Başvuru Şartları Nelerdir? 

TKGM tekniker alımı başvuru şartları şu şekildedir. 
•    Memur genel şartlarını taşımak, 
•    Başvuru yapılacak alanla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışmamak. 


Özel Başvuru Şartları Nelerdir? 

Sözleşmeli tekniker alımları için;  
•    2020 KPSS P93 puan türünden en az70 puan almak, 
•    Kurumun belirttiği bölümlerinden mezun olmak, 
Adayların mezun oldukları ön lisans programlarına uygun pozisyonlara başvurabilir. Farklı bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Alım ilanları resmi gazete üzerinden de gerçekleştirildi.  

 

Başvuru işlemleri sonrasında KPSS puanları esas alınacaktır. En yüksek puan alan adaydan başlanarak asil sayısının iki katı kadar alım gerçekleştirilecektir. Puan sıralaması eşit olan adaylar arasında doğum tarihi önce olan adaya öncelik verilecek. Atanmaya hak kazanan adayların listesi ise kurumun resmi internet adresinden açıklanacaktır. Kurum tarafından adaylara farklı bir duyuru ya da tebligat yapılmayacaktır. TKGM tekniker başvurularını internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. 

Haberin devamı için>>>

Son Başvuru Tarihi: 07 Ocak 2022

Popüler İlanlar