TSK Bünyesine Öğretmen ve Mühendis Muvazzaf Subay Kamu Personeli Alım İlanı 

TSK Bünyesine Öğretmen ve Mühendis Muvazzaf Subay Kamu Personeli Alım İlanı 

Milli Savunma Bakanlığı ilanı ile TSK’ ya muvazzaf subay alımı için duyuru yapıldı. Muvazzaf subay kamu alımı şartları neler?

Milli savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan ilan ile Türk Silahlı Kuvvetleri Milli savunma üniversitelerinde ve Kuvvet Komutanlıklarında görevlendirilmek üzere Öğretmen ve Mühendis sınıfında muvazzaf subay alımı yapılacağı duyuruldu.

Muvazzaf Subaylığa Kimler Başvurabilecek?

01 Ocak 2020 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular),

Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1988 ve daha sonraki doğumlular),

Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların TABLO1’de gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar (eş değer programlar dikkate alınmayacak),

Lisansüstü eğitim zorunluluğu olan branşlarda TABLO-1’de yer alan şartları taşıyanlar,

Başvurduğu branş için uygun (TABLO-1) ve geçerli (2014 – 2019 Başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınav (ALES) puanı (en yüksek olan puan baz alınacaktır) en az 70 olanlar,

İngilizce, Almanca ve Fransızca branşlarına müracaat edecek Öğretmen Sınıfı Subay adaylarından ÖSYM tarafından yapılan son üç yıl içerisindeki (2017) dahil başvuru 8 döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS, eYDS) en az 85 puana sahip olmak.

Adayların YDS sınavı haricindeki sınav notu belgesini sınav bilgileri sınav bilgisi ekle alanından sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,

Askerlik hizmeti devam etmekte olan Yedek Subay/Yedek Astsubay, erbaş ve erler,

Askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.),
Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmet sorumluluğu olmayan ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt edenler başvurabilecektir.

Beden Eğitimi Öğretmenliği branşına başvuru yapacak adaylar ilgili branşa ait istenen pedagojik formasyon belgesini kurs bilgileri alanından, milli sporcu olma, lisanslı sporcu olma veya antrenör olma şartlarına ilişkin sahip oldukları belgeleri ise bonservis bilgileri alanından taratılmış olarak sisteme yükleyecektir. Söz konusu belgeyi sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

2020 Yılı MSB Muvazzaf Subay kamu alımı ilanına göre başvuru yapmak isteyen adayların başvurularını 19 Ocak 2020 saat 23:59 a kadar personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e devlet şifresi ile online olarak yapacaklar. Şahsen posta kanalı ile dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

MSB Öğretmen ve Mühendis sınıfı Muvazzaf Subay alımı ilanını incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 19 Ocak 2020