TÜBİTAK 5 Farklı Kadroya 178 Personel Alımı Yapıyor

TÜBİTAK 5 Farklı Kadroya 178 Personel Alımı Yapıyor

TÜBİTAK’ın Devlet Personel Başkanlığı yayınladığı ilana göre çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere 178 personel alımı yapılacağı açıklandı.

TÜBİTAK Bilişim Teknolojileri Enstitüsü tarafından yayınlanan ilanlarda çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere toplamda 178 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Bilişim Teknolojileri Enstitüsü 142 personel alımına başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 26 Mayıs 2019 tarihine kadar TÜBİTAK Bilgem resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. 36 personel alımı için son başvuru tarihi 10 Haziran 2019 olarak belirtilmiş olup ilanlar İŞKUR üzerinden yayınlanacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 yaşında olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, askerlikle ilişiği bulunmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak yer almaktadır.

36 personel alımı ilanında AR-GE personeli, güvenlik görevlisi, teknisyen ve memur kadrolarına alım yapılacaktır. Teknisyen, memur ve güvenlik görevlisi alımlarında adayların en az önlisans mezunu olması gerekirken araştırmacı alımlarında adayların lisans mezunu olması gerekmektedir.

142 personel alımı ilanında AR-GE personeli ve AR-GE teknisyeni kadrolarına personel alımı yapılacaktır. 142 personel alımına başvuru yapacak olan adayların en az lisans mezunu olması gerekmektedir.

TÜBİTAK 142 personel alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız. TÜBİTAK 36 personel alımı başvuru kılavuzunu incelemek için tıklayınız.  

Son Başvuru Tarihi: 10 Haziran 2019