TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak 2022

TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak 2022

TÜBİTAK KPSS şartsız personel alımı gerçekleştireceğini bildirdi. Kurum tarafından 2022 boş kontenjanlara yapılacak alımlar detayları ile birlikte duyuruldu

TÜBİTAK KPSS şartsız personel alımı yayınlandı. Kurum toplamda 161 aday araştırmacı istidamı yapacak. TÜBİTAK aracılığı ile yayınlanan ilanda Ankara ve Kocaeli illerinde 2022 yılı farklı birimlerde görevlendirilmek üzere araştırmacı istidamı yapılacağı açıkladı. Alımlarda ise KPSS şartı aranmıyor. Resmi kariyer sayfası üzerinden başvuruları inceleyen açıklanan kontenjanın 10 katına kadar adayı sınava çağıracak. TÜBİTAK personel alımı başvuru detaylarının tamamını yazımızda okuyabilirsiniz. 

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek? 

TÜBİTAK KPSS şartsız personel alımı başvuruları 16 Aralık – 06 Ocak 2022 tarihine kadar sürecek. Adaylar ilana başvurmak için TÜBİTAK resmi internet adresini kullanabilecek. Başvurular online ortamda gerçekleştirilecek. 


Başvuru Şartları Nelerdir? 

TÜBİTAK KPSS şartsız personel alımı başvuruları şartları nelerdir? 

İngilizce yeterliliğini kanıtlamak,  
Kurum içerisinde görev yapmasına engel bir durumu olmamak, 
Kamu haklarından mahrum kalmamak, 
Askerlik ile ilişkisi bulunmamak, 
Kurum içerisinde görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, 
Altı aydan fazla hapis cezasına çarptırılmamak. 


TÜBİTAK tarafından yakın zamanda personel ilanı yayınlandı. Açıklanan ilanda ise KPSS şartı aranmadığı ifade edildi. İlana ilişkin aranan şartları ve başvuru detayları kurumun resmi internet adresinde yer alıyor. 

TÜBİTAK'ın internet üzerinden yayınladığı ilanda KPSS şartı olmadan kamu personeli alımları gerçekleştirilecek. Bakanlık tarafından da desteklenen ilanda personel alımların İŞKUR ve TÜBİTAK'ın resmi internet adresinden gerçekleştirilecek. Adres üzerinde yer alan başvuru formunu doldurarak sizde başvuru işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. TÜBİTAK tarafından yayınlanan ilanda KPSS şartı olmadan kadrolu kamu personeli alımı yapılacak. TÜBİTAK kamu personeli alımları resmi internet adresi üzerinden yayınlandı. Başvuru işlemlerinde adaylardan bazı belgeler talep ediliyor. Başvurunuzu belgelerinizle beraber elektronik ortam üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz. 

Son Başvuru Tarihi: 06 Ocak 2022

Popüler İlanlar