TÜİK En Az İlköğretim Mezunu Personel Alım İlanı Yayınladı

TÜİK En Az İlköğretim Mezunu Personel Alım İlanı Yayınladı

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan personel alımı ilanında çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere personel alımı yapılacağı açıklandı.

Türkiye İstatistik Kurumu, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre destek personeli kadrosunda görevlendirmek üzere en az ilköğretim mezunu personel alımı yapılacak.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 14 Mayıs 2019 tarihine kadar iş ilan numaralarıyla beraber İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Destek personeli alımı için adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 en fazla 35 yaşında olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, Ankara ili ve ilçelerinde ikamet ediyor olmak gerekmektedir.

Ayrıca TÜİK tarafından yayınlanan personel alımı ilanında sadece kişisel durumu “eski hükümlü”, “Terörle Mücadelede Yaralanan” ve “engelli” olan adaylar başvurabilir. Kişisel durumu “engelli” olan adayların kullanabileceği iş ilan numarası 00004972787 iken, diğer adaylar 00004972870 iş ilan numarasını kullanabilirler.

23 Mayıs 2019 tarihinde saat 11.00-12.00 arasında TÜİK Ankara’da kura çekimi yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 14 Mayıs 2019