Türkiye Ulusal Ajansı  Sınav Duyurusu 80 Personel Alımı

Türkiye Ulusal Ajansı Sınav Duyurusu 80 Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı uzman yardımcısı, avukat, büro görevlisi ve sekreter olarak 80 sözleşmeli personel alınacağını bildiren ilan yayımladı. Detayları haberin devamındadır.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi  Başkanlığı’nca sözlü ve yazılı olarak iki basamaklı giriş sınavı yapılmak sureti ile 58 uzman yardımcısı, 2 avukat, 15 büro görevlisi, 5 sekreter olmak üzere toplam 80 sözleşmeli personel alınacağının bildiren ilan yayımlandı.

Sınava katılacak adayların 14.07.1965 tarih ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun  48/A  maddesinde bulunan genel şartları taşıması ve sınav yılının Ocak ayının 1. Günü itibari ile 35 yaşını tamamlamamış olması gerekmektedir. Uzman yardımcısı ve avukat pozisyonuna başvuracak adayların en az lisans, büro görevlisi ve sekreter pozisyonuna başvuracak adayların en az lise mezunu olmaları zorunludur.

ulusal-1.pngulusal-2.pngulusal-3.pngulusal-4.png

En son 17 Mayıs 2021 günü  https://basvuru.ua.gov.tr/ adresi üzerinden istenilen belgeler de elektronik ortamda iletilerek başvuru yapılması gerekmektedir.

Başvuru için istenen belgeler;  öğrenim durumunu gösterir belge, KPSS sınavı sonuç belgesi,  T.C. Kimlik No, yazılı bir özgeçmiş, adli sicil beyanı, son 6 ayda çekilmiş 4.5x6 cm. boyutlarında vesikalık bir adet fotoğraf, uzman yardımcıları için YDS ya da ÖSYM tarafından buna denk kabul edilmiş ve uluslararası geçerliliği bulunan  sonuç belgesi, avukatlar için stajını bitirmiş olduğunu gösteren belge veya avukatlık ruhsatı bulunmaktadır.

Özel ve genel tüm şartlar ve başvuru bilgileri için Başvuru Klavuzu

Son Başvuru Tarihi: 17 Mayıs 2021