Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı 135 Kamu Personeli Alıyor

Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı 135 Kamu Personeli Alıyor

Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından 135 personel alımı için ilan yayımlandı.Yayımlanan ilanda 75 koruma ve güvenlik görevlisi ile 55 temizlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu

Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından 135 kamu personeli alımı için ilan yayımlandı.Yayımlanan ilan kapsamında 75 koruma ve güvenlik görevlisi ile 55 temizlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu.

ALIM YAPILACAK  İLLER

Adana – Ankara- Artvin – Aydın – Balıkesir – Bartın – Bursa – Çanakkale – Edirne – Gaziantep – Giresun – Hatay – İstanbul – İzmir – Kastamonu – Kırklareli – Mersin – Muğla – Ordu – Rize – sakarya – Sinop – Tekirdağ – Trabzon – Yalova – Zonguldak 

ulastirma-1.pngulastirma-2.pngulastirma-3.png
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığpersonel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan nüfus cüzdanı aslı veya kurum tarafından onaylanmak üzere fotokopisi istenmektedir.
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların yabancı okul mezunu adaylar için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak olan erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair beyanı istenmektedir.
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan bir adedi forma yapıştırılmak kaydı ile son altı ay içerisinde çekilmiş 6 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü istenmektedir.
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge istenmektedir.
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan adli sicil kaydı istenmektedir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların Türk vatandaşı olması gereklidir.
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmamak,
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması gereklidir.
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm erkek adayların  askerlikle ilgisi bulunmaması ya da askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gereklidir. 
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almaması  (Dul ve yetim aylığı hariç) olması gereklidir.
** Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmama gereklidir.

BAŞVURU BİLGİSİ

Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı personel alımı ilanına başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 05/04/2021-09/04/2021 tarihleri arasında yapılacaktır.  
https://www.kariyerkamu.com/  haberidir.

Son Başvuru Tarihi: 09 Nisan 2021