Ülke Genelinden Kamuya İlkokul Mezun Temizlik Görevlisi Alımı

Ülke Genelinden Kamuya İlkokul Mezun Temizlik Görevlisi Alımı

İŞKUR tarafından yayınlanan kamu iş ilanları ülke genelinden Yargıtay bünyesine ilkokul mezun temizlik görevlisi personeller alınıyor. Alınacak personellerde aranan özellikler haberimizde.

İŞKUR kamu güncel iş ilanları ile Yargıtay Birinci Başkanlığı tarafından yayınlanan iş ilanı ile bünyesine ilkokul mezunu temizlik görevlisi olarak kamu personelleri alınacak. İşe alınacak personeller Yargıtay Başkanlığı Hizmet Binaları Çankaya Ankara adresinde çalıştırılacak.

Yargıtay Başkanlığı 5 Temizlik Görevlisi alımı ayrıntıları şöyle,

Ankara İş İlanı

Yargıtay Birinci Daire Başkanlığı

Alınacak personellerin en az ilkokul mezunu olması, adayların erkek veya bayan 18 yaş ile 40 yaş aralığında bulunmaları, Temizlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunları bulunmaması, sınav başvurusunun son günü itibariyle 40 yaşını bitirmemiş olması, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21. Maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralandığını belgelemesi şartları bulunmaktadır.


Başvuruların İŞKUR üzerinden yapılmasından sonra 25 Şubat 2020 tarihinde Yargıtay Başkanlığı Konferans Salonunda saat 14:00 da kura çekimi yapılacak.

Kura çekimi sonucunda belirlenen adaylar Başkanlık tarafından sözlü sınava tabi tutulacak ve sözlü sınavın gün ve tarihi başkanlığın internet sitesinde ilan edilecek bu ilan tebliğ yerine geçecek ve posta yoluyla tebligat yapılmayacak.

Sözlü sınava girecek adayların aşağıdaki belgeleri hazırlamaları gerekmektedir.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması,

Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi,

3 adet vesikalık fotoğraf,

Adli sicil belgesi,

SGK dan emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösterir belge,

Diploma mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi,

TMY belgesi,

İŞKUR tarafından yapılacak olan bu alım için ilan edilen İŞKUR iş ilan numarası 00005400356 olup adayların 18 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını İŞKUR hizmet binalarından veya İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden iş arayan girişi yaparak başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Kamu iş ilanlarını cep telefonunuz üzerinden uygulamamızla inceleyebilirsiniz. Uygulamamızı indirmek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 18 Şubat 2020