Üniversite Büro Personeli Temizlik Personeli Ve 5 Farklı Branşta Daha 4/B Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

Üniversite Büro Personeli Temizlik Personeli Ve 5 Farklı Branşta Daha 4/B Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

Üniversite yayımladığı Resmi Gazete ilanı ile 4/B sözleşmeli 52 personel alıyor. Avukat, büro personeli, mühendis, mimar, tekniker, teknisyen, temizlik personeli olarak kamu personeli alımı yapılacak.

Mersin Tarsus Üniversitesi 4/B sözleşmeli 52 personel alımı için Resmi Gazete’de ilan yayımladı. Buna göre Avukat, büro personeli, inşaat mühendisi, mimar, tekniker, teknisyen, temizlik personeli alacak.


GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR 

Başvuru yapacak adaylarda yukarıdaki tabloda belirtilen özel şartlarla birlikte aşağıda belirtilen genel ve özel şartlar aranır. 

1-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak. 
2-Başvuran adaylardan lisans mezunları için 2020 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, önlisans mezunları için 2020 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı, ortaöğretim (Lise ve Meslek Lisesi ) mezunları için 2020 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Başvuracak adayların 2020 yılı KPSS(B) grubu sınavından ilgili puan türünden en az 65 puan almış olmaları gerekmektedir. Belirtilen puan türünden farklı puan türünden veya ilgili puan türünde 65 puanın altında puanla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. 
3-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına 5917 sayılı Kanunun 47.maddesinin 5.fıkrası (a/2) bendi ile eklenen “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hüküm uyarınca tek taraflı sözleşmesini fesih edenlerin 1 yıl geçmedikçe atamaları yapılmayacaktır. Bu durumda olanların yerleştirmeye hak kazansalar bile atamaları yapılmaz. 
4-Haklarında yaptırılacak olan arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak. 


BAŞVURU ŞEKLİ 

İlgililerin, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) istenilen belgeler ile birlikte Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya Takbaş Mahallesi Kartaltepe Sokak 33400 Tarsus /MERSİN adresine posta yolluyla müracaat etmeleri gerekmektedir. Eksik belgeli başvurular ile posta yoluyla yapılan başvurularda son başvuru günü mesai bitiminden sonra Üniversitemize ulaşan başvurular dikkate alınmayacaktır. Adaylar ilanda yer alan pozisyonlardan sadece birine müracaat edebilir. 


BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER 

1.Başvuru formu (Üniversitemiz Web Sayfasından Ulaşabilirsiniz) 
2. 2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi (Doğrulama kodu olan) 
3. Diploma Fotokopisi veya e-Devlet Üzerinden alınacak Mezun Belgesi (Doğrulama kodu olan) 
4. Nüfuz Cüzdanı veya Kimlik Kartının Fotokopisi 
5. 1 Adet Fotoğraf (Başvuru Formuna yapıştırılması yeterli olacaktır.) BİLGİ İÇİN Tarsus Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Tel: 0324 600 00 33 (1206) 
TAM İLAN METNİ VE DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Son Başvuru Tarihi: 03 Aralık 2021