Üniversiteye 10 Engelli Kamu Personeli Alınıyor

Üniversiteye 10 Engelli Kamu Personeli Alınıyor

İŞKUR iş ilanları ile Dicle Üniversitesi bünyesine engelli temizlik görevlisi 10 kişi kamu alımı ilanı yayınlandı. Kamu alımının şartları haberimizde.

İŞKUR iş ilanıyla Diyarbakır Dicle Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Basımevi İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan ilanda üniversite bünyesine 10 kişi engelli temizlik personeli (Temizlikçi) alımı yapılıyor.

Dicle Üniversitesi İŞKUR kamu alımında adayların en az ilkokul en çok lise mezunu olması kadın erkek 18 yaşından büyük olması, Engelli sağlık kurulu raporunda en az %40 engelli olduğunu belgelemesi, kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, askerlikle ilişiği olmamak, herhengibir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Bağlar, Kayapınar, Sur, Kocaköy, Eğil, Silvan, Lice, Kulp, Hazro, Hani, Ergani, Diyarbakır Merkez, Dicle, Çüngüş, Çınar, Çermik, Bismil ilçelerinde ikamet etmeleri şartları bulunmaktadır.

Üniversite engelli kamu alımında alınacak personeller 4857 sayılı iş kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.

İŞKUR tarafından nihai liste ile Dicle Üniversitesine bildirilen başvurular arasından ilan edilen her unvan sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek. Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak.
Kura işleminin 31 Ocak 2020 tarihinde saat 09:30 da Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda başvuruda bulunan adaylara Dicle Üniversitesinin internet sitesinde ayrıca duyurulacak.

Kura sonucu belirlenen adaylar kurumun internet sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak.

Başvurmak isteyen adayların 20 Ocak 2019 tarihine kadar 00005356363 İŞKUR iş ilan numarasıyla başvurularını İŞKUR hizmet binalarından veya İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden iş arayan girişi yaparak başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 20 Ocak 2020