Uzmanlar Uyardı! Sıradışı Meteorolojik Olaylar Kapıda

Uzmanlar Uyardı! Sıradışı Meteorolojik Olaylar Kapıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tüm yurtta soğuk hava ve kar yağışı etkili olacak açıklamasını yaptı. Sıra dışı meteoroloji olayları için uzmanlar uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tüm yurtta soğuk hava ve kar yağışı etkili olacak açıklamasını yaptı. Sıra dışı meteoroloji olayları için uzmanlar uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurda soğuk hava ve kar yağışı geri dönüyor açıklamasını yaptı.  Meteoroloji'nin son açıkladığı hava durumu raporuna göre önümüzdeki hafta sonunda hava sıcaklıkları artarken Salı günü ile birlikte hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalmaya başlayacak. Pazartesi gününden itibaren bütün yurdun etkisi altına gireceği yağışlı hava sistemi ile birlikte sıcaklıkların da epey düşmesiyle yağışların kara dönüşeceği bekleniyor. Çarşamba günü ise yurdun büyük bölümünde kar yağışı olması bekleniyor. 

İstanbul'da ve Marmara Bölgesi’nde kar yağışı var mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son hava durumu tahmin raporuna göre hafta sonunda hava sıcaklıkları artacak ve Salı günü ile sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek.
Tüm yurdu etkisi altına yağışlarla Pazartesi gününden itibaren hava sıcaklıkları düşmeye başlayacak ve yağışlar kara dönüşecek.
Çarşamba günü ile birlikte  yurdun büyük kısmında kar yağışı beklentisi mevcut. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son hava durumu tahmin raporuna göre yeni hafta ile beraber yurda soğuk hava ve kar yağışı geri dönüyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı haftalık hava durumu tahmin raporuna göre hafta sonunda hava sıcaklıkları artacak ama Pazartesi günü ile birlikte tüm yurt geneli yağışlı hava sisteminin etkisi altına girecek. 
Pazartesi gününden itibaren etkili olması beklenen yağışlar, sıcaklıkların azalmasıyla beraber  kar yağışına dönüşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün raporuna göre Salı günü doğu ve iç bölgelerde kar yağışı, Batı Karadeniz bölgesinde ise karla karışık yağmur olması bekleniyor.

Kar İstanbul'a Perşembe Günü Geliyor

Yurdun büyük bölümünde  Çarşamba günü kar yağışı beklenirken, Perşembe günü Marmara Bölgesi ve İstanbul'da karla karışık yağmur ve kar yağışı olması bekleniyor.

Sıra Dışı Meteoroloji Olayları İçin Uzmanlar Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 'tüm yurdu etkisi altına alacak soğuk hava ve kar yağışı geri dönüyor' açıklamalarının ardından konunun  uzmanlarından da uyarılar gelmeye başladı.  Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından, “Önümüzdeki pazartesi Salı günlerine dikkat edelim. Aşırı yağışlar su baskınlarına ve taşkınlara neden olabilir.” açıklamasının ardından “Önümüzdeki dört gün sıra dışı meteorolojik olaylar yaşayacağız.” açıklamasını yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakan Yrd. Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ise yine sosyal medya hesabından “Bu günlerde garip hava olayları yaşanabilir...” açıklamasını yaptı.

Son Başvuru Tarihi: 25 Mart 2021