Vakıflar Genel Müdürlüğü KPSS 60 Puanla Daimi Personel Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü KPSS 60 Puanla Daimi Personel Alımı

İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü İŞKUR üzerinden yayınladığı personel alımı ilanında KPSS 60 puanla daimi personel alımı yapacağını açıkladı.

İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nce yayınlanan kamu personeli alımı ilanlarında KPSS 60 puanla 3 aşçı alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 15 Mart 2019 olarak belirtilmiştir. Başvurular 00004871857 iş ilan numarasıyla İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla yapılacaktır.

3 Aşçı alımında adayların sahip olması gereken özellikler; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak, 18 yaşını tamamlamış olmak ve 41 yaşından gün almamış olmak, meslek yüksekokullarının aşçılık bölümünden mezun olmak, en az 2 yıllık mesleki deneyime sahip olmak olarak belirtilmiştir.

Adaylarda aranan sınav şartı ise 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak olarak açıklanmıştır.

Başvuruda ikamet şartı da aranmakta olup başvuru yapacak olan adayların İstanbul İl sınırları içinde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2019