YEK ile Kültür Bakanlığına  26 Kamu Personeli Alınıyor

YEK ile Kültür Bakanlığına  26 Kamu Personeli Alınıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı YEK tarafından yapılan resmi ilan Kurum bünyesine kamu personeli alımı sınav ilanı duyuruldu. Yapılacak alımın ayrıntıları şöyle.

YEK tarafından yapılan resmi ilan ile 26 kişi Yazma Eser Uzman Yardımcısı ünvanlı kamu personeli alımı için sınav duyurusu yapıldı.

Yapılacak olan kamu alımına başvurmak için yayınlanan giriş şartları şunlardır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Kütüphanecilik, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi, Türk dili ve edebiyatı, Arap dili ve edebiyatı, Fars dili ve edebiyatı, tarih, ilahiyat fakültesi, Bilim Tarihi, Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İngilizce İlahiyat, İslam ve Din Bilimleri, İslami İlimler, Karşılaştırmalı Edebiyat, Sosyoloji, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölüm veya fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya bu alanlarda doktora yapmış olmak,

Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

Son başvuru tarihi itibarıyla ÖSYM tarafından 2018 yıllarında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3, KPSSP4, KPSSP5, KPSSP6, KPSSP7, KPSSP8 puan türlerinin birinden en az altmış 60 puan almış olmak.

Başkanlık ihtiyaç önceliği olarak kararlaştırılan İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça ve Farsça dillerinden herhangi birinden KPDS-YDS den (C) düzeyinde ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen sınavlardan eşdeğer seviyede puan almış olmak, şartları aranmakta.

Şartları Taşıyan Adaylar Başvurularını Ne Zaman Nereye Yapacak?

Uzman yardımcılığı yarışma sınavına katılabilmek için adaylar başkanlığın internet sayfasından temin edilecek olan başvuru formu ile birlikte haberimiz ekinde belirtilen belgeleri  14 Şubat 2020 tarihi mesai bitimine kadar Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı Personel ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla teslim etmesi gerekmektedir.

Turizm Bakanlığı 2020 kamu alımı uzman yardımcısı alım ilanını incelemek için tıklayın.

Güncel Türkiye geneli tüm kamu personel alımlarını telefon uygulamamız aracılığıyla daha rahat inceleyebilirsiniz.

Telefon uygulamamızı indirmek isterseniz tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 14 Şubat 2020