Yeni Kamu Personeli Alım İlanı İle En Az Lise Mezun 102 Sağlık Personeli Kamuya Alınacak

Yeni Kamu Personeli Alım İlanı İle En Az Lise Mezun 102 Sağlık Personeli Kamuya Alınacak

Kamu kurumları tarafından iş ilanları gelmeye devam ediyor. İstanbul Üniversitesi yeni iş ilanı ile 102 sağlık personeli alımı yapıyor. Ayrıntılar Kariyer Kamu haberimizde.

İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemde sağlık personeli alım ilanları içerisinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa bünyesine 102 sağlık personeli alımı yapılacak.

Yapılacak 102 sağlık personeli alımında,

Hemşire ünvanlı 50 kişi sağlık personeli alımında adayların Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümünden Mezun Olması, 2018 KPSS P94 Puan Türünden 60 ve Üzeri Puan Almış Olması gerekmektedir.

Hemşire ünvanlı 50 kişi sağlık personeli alımında adayların Hemşirelik Bölümü Lisans mezunu olması, 2018 KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri alması şartları bulunmaktadır.

Diyetisyen ünvanlı 2 kişi sağlık personeli alımında adayların Beslenme ve Diyetik Bölümü Lisans Mezunu Olması, 2018 KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri alması şartları bulunmaktadır.

Aranan Diğer Şartlar Şöyle;

Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olması,

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması,

Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmesi, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmaması,

Başvuracak adayların 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalı. Ortaöğretim Mezunları için 2018 KPSS P94, Lisans Mezunları için 2018 KPSS P3 puan türü esas alınacak,

5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuracak adayların 10 Nisan 2020 tarihi(mesai saati bitimine kadar) başvurularını https://personel.istanbulc.edu.tr/tr/_ adresindeki Başvuru Formunu ve başvuru dilekçesini eksiksiz doldurarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte www.istanbulc.edu.tr adresindeki ilgili bölüme yüklemeleri gerekmektedir.

Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından Üniversite tarafından teyit edilecek. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre işlem yapılacak. Sadece bir pozisyon için aranılan nitelik kodu belirtilerek başvuru yapılacak. Birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacak. Posta ve şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacak.

İstenilen Belgeler

Fotoğraflı Başvuru Formu (Üniversitenin Web sayfasında yayımlanan başvuru formu doldurulacak.),

Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi,

Diploma veya Mezuniyet Belgesinin Aslı ve Fotokopisi (e-devlet Çıktısı Kabul Edilecek.),

2018 KPSS Sınav Sonuç Belgesi,

102 sağlık personeli alım ilanını incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 10 Nisan 2020