Yeni Kariyer Kamu Alımı! İçişleri Bakanlığı 15 Stajyer Kontrolör Kamu Personeli Alınacak

Yeni Kariyer Kamu Alımı! İçişleri Bakanlığı 15 Stajyer Kontrolör Kamu Personeli Alınacak

Kamu kurumları resmi ilanı ile İçişleri Bakanlığı sözlü sınav ile 15 stajyer kontrolör kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Kamu alımı ayrıntıları haberimizde.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son resmi kamu ilanı ile bakanlık merkez teşkilatında çalıştırılacak 15 Mahalli İdareler Stajyer Kontrolör alımı sözlü giriş sınavı ile alınacak.

Yapılacak olan kariyer kamu personeli alımı için gereken şartları taşıyan adaylar 12 Mayıs 2020 ile 14 Mayıs 2020 tarihleri arasında Ankara’da sözlü sınavı yapılacak.

İçişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımına Katılma Şartları Nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşıması,

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olması,

Sözlü sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması(01 Ocak 1985 tarihinden sonra doğanlar),

ÖSYM tarafından 2018-2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP9 puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 90 kişi içerisinde bulunması(90 ıncı aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınacak)

İçişleri Bakanlığı Kariyer Kamu Personeli Alım Sınavına Başvurular Nasıl Yapılacak?

Şartları sağlayan adaylar bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan 2020 yılı Stajyer Kontrolör Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile 13 Nisan 2020 ile 17 Nisan 2020 tarihleri arasında erişip, elektronik ortamda doldurarak müracaat edecekler.

Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat müracaatlar kabul edilmeyecek.
Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından, adayların www.turkiye.gov.tr hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmekte.

 Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebileceklerdir.

İş Talep Formunu elektronik ortamda doldurup, başvurusunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde tamamlayan ve bilgilerinin doğruluğundan emin olan adayların Bilgilerimi Kaydet butonuna basmaları gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmeyen adayların başvuruları sisteme kaydedilmeyecek olup, bu durumda olan adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

Bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu fark eden adaylar ise 17 Nisan 2020 tarihi saat: 17:30’a kadar bilgilerini yeniden güncelleyip “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basarak başvuru işlemini tamamlamak zorundadırlar.

15 Stajyer Kontrolör kamu personeli alımı ilanını ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 17 Nisan 2020