Yüzyüze Eğitimde Son Karar! Bakan Selçuk Açıkladı

Yüzyüze Eğitimde Son Karar! Bakan Selçuk Açıkladı

1 Mart Pazartesi günü okulların açılmasına sayılı gün kalmışken  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim ve sınavlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

1 Mart Pazartesi günü okulların açılmasına sayılı gün kalmışken  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim ve sınavlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Corona virüs vaka sayısının çok olduğu risk oranı çok yüksek olan şehirler için okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlar konusunda  il hıfzıssıhha kurullarının karar alabileceğine değinen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ''İlin hıfzıssıhha kurulu, sayın valilerin gözetiminde o ille ilgili özel kararlar verebilir" dedi.

Geçtiğimiz günlerde okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlar hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamasında Bakan Selçuk “1 Mart’tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.1 Mart Pazartesi günü ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada iki gün devam edecek.” İfadelerini kullanmış ve aynı tarihte, mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerinde yüz yüze eğitime başlanacağını belirtmişti.

Yapılan açıklamalar ışığında yüksek  riskli olan şehirlerimizde uzaktan eğitime bir süre daha devam edilebileceği ve konu ile ilgili olarak il hıfzıssıhha kurullarının alacakları kararların  il bazında büyük rol oynayacağı görülüyor.

20 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı  20 bin öğretmen ataması konusuna da değinen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen atama takvimiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti ve ''Dün bir toplantı yaptık, hemen önümüzdeki aylarda kısa bir zamanda bu takvim nasıl olacak ve nasıl işleyecek Personel Genel Müdürlüğümüz taslaklar halinde bize getirdi. Elimizde 2 taslak var, bunlardan hangisini ne şekilde değerlendirelim, Ankara'ya döndüğümde tekrar ekiple bunu konuşup atama takvimini ilan edeceğiz'' açıklamasında bulundu.

Son Başvuru Tarihi: 01 Mart 2021