Zincir Marketlerin Açılış Kapanış Saatleri Düzenlendi

Zincir Marketlerin Açılış Kapanış Saatleri Düzenlendi

Hangi market hafta içi kaçta açılıp kapanacak? A101, BİM, Onur Market, ŞOK çalışma saatleri nasıl? A101 açılış saati ne,BİM kaça kadar açık, Şok çalışma saatleri, Onur Market kaçta kapanıyor?

BİM, A101, ŞOK ve Onur Market çalışma saatleri Kısmi kapanma genelgesi sonrasında yeniden düzenlendi Alıınan tedbirler nedeniyle hafta içi ve hafta sonu açılış ve kapanış saatleri güncellendi. Yeni düzenlemede BİM, A101, ŞOK, Onur Market kaçta açılıp kapanıyor? Marketlerin kaçta açılıyor ve ne zamana kadar açık, kaçta kapatılıyor?

Yeni  koronavirüs tedbirleri kapsamında yayınlanan kısmi kapanma genelgesinde zincir marketleri yakından ilgilendiren bir gelişme oluştu. Bu durumda hafta sonu tüm marketler aynı saatte açılacak olsa bile hafta içi zincir marketlere özel açılış saati getirildi. Yapılan düzenlemeye göre BİM, A101, ŞOK ve Onur Market gibi zincir marketlerin açılış saatleri nasıl olacak?

YENİ DÜZENLEMEDE HAFTA İÇİ BİM, A101, ŞOK, ONUR MARKET KAÇTA AÇILIYOR, KAÇA KADAR AÇIK KALACAK?

Yayımlanan genelgede yer alan bilgilere göre sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için tüm işyerlerinin (istisna getirilenler hariç) çalışma saatleri hafta içi günlerde 07.00-18.00 saatleri arası olarak belirleniyor. Zincir marketler ise saat 10.00’da açılıyor.
Bu durumda zincir marketler hafta içi saat 10:00’da açılarak en fazla 18:00’e kadar açık kalabilecekler.
Ayrıca İstanbul'da ise zincir marketler saat 17:30'da kapanacaklar. Bundan dolayı İstanbul'da BİM, A101, ŞOK gibi marketler hafta içi de 17:30'da kapatmak zorundalar.

YENİ DÜZENLEMEDE HAFTA SONU ONUR MARKET, BİM, A101 VE ŞOK KAÇTA AÇILABİLECEK? 

Yayımlanan kısmi kapanma genelgesinde yapılan açıklamalara göre sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebiliyor. Ayrıca 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilir.

Sonuç olarak hafta sonu BİM, A101, ŞOK ve Onur Market dahil olmak üzere tüm marketler 10:00-17:00 arası açık olacak ve hizmet verecekler.

Son Başvuru Tarihi: 26 Nisan 2021